![](https://www.ygeiologia.gr/wp-content/uploads/2024/01/dypevasilopita1.jpg)
Παρουσία του Υφυπουργού Ανάπτυξης, Μάξιμου Σενετάκη, της διοίκησης της 7ης ΥΠΕ Κρήτης , βουλευτών της Κρήτης, του Προέδρου του Ιατρικού Συλλόγου, των διοικήσεων των νοσοκομείων του Ηρακλείου αλλά και γιατρών και των εργαζομένων έγινε η κοπή της βασιλόπιτας στη ΔΥΠΕ Κρήτης.
Η καθιερωμένη εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας πραγματοποιήθηκε στις 12 το μεσημέρι της Παρασκευής 19 Ιανουαρίου 2024.00, η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της Διοίκησης στην 7η Υγειονομική Περιφέρεια Κρήτης.
Σε δηλώσεις του, ο Πρόεδρος της ΔΥΠΕ, Νεκτάριος Παπαβασιλείου ευχαρίστησε τον κ. Σενετάκη, τον Αρχιεπίσκοπο Κρήτης, και όσους παρευρέθηκαν στην εκδήλωση.
Δείτε το βίντεο:
![](https://www.mypressoffice.gr/myPOn4/UserFiles/image/po/32/dypevasilopita4.jpg)
![](https://www.mypressoffice.gr/myPOn4/UserFiles/image/po/32/dypevasilopita2.jpg)
(Επισκέφθηκε 23 φορές, 1 επισκέψεις σήμερα)