Δωρεάν rapid test μπορούν να κάνουν οι πολίτες αύριο, Δευτέρα (07.02). Ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε τα 167 σημεία στην Ελλάδα όπου θα βρίσκονται τα κινητά κλιμάκια. Οι πολίτες μπορούν να προσέρχονται για να κάνουν το rapid test και να διαπιστώσουν αν είναι θετικοί στην covid.

Στην ανακοίνωσή του ΕΟΔΥ διευκρινίζεται ότι ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις και αλλαγές στα σημεία και τις ώρες.

Σε ό,τι έχει να κάνει με την έκδοση της ψηφιακής βεβαίωσης του αποτελέσματος, αυτή πραγματοποιείται από το gov.gr στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID 19». Η σύνδεση στην υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς Taxisnet του πολίτη. Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνο εφόσον ο έλεγχος πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

 Η λίστα του ΕΟΔΥ με τα σημεία όπου γίνονται δωρεάν rapid test αύριο, Δευτέρα (07.02)

Σύμφωνα με την ανακοίνωση του ΕΟΔΥ, τα 167 σημεία για δωρεάν rapid test από κινητά κλιμάκια αύριο, Δευτέρα 7 Φεβρουαρίου 2022 είναι τα ακόλουθα:

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00
Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00
Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
Δ. Περιστερίου,  Έναντι Δημαρχείου, 11:00-18:00
Δ. Παλαιού Φαλήρου, Β’ ΚΑΠΗ Αγία Βαρβάρα, Αγ. Βαρβάρας 74, 09:30-15:00
1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.
Δ.Χαλκηδόνας, αγροτικό ιατρείο, Ν. Μεσήμβρια, 09:30-14:30
Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:30-15:00.
Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητρ. Καραβαγγέλη 12, 09:30-15:00
8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:30-17:00
Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
Άνδρος, Κ.Υ. 09:00-17:00
Άνδρος, Γαύριο, 10:00- 15:00
Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00
Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00
Αρκαδία, Κ.Υ Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 12:30-14:30
Αρκαδίας, πλατεία Λεβιδίου, Λεβίδι, 14:30-16:00
Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30
Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-12:30
Άρτα, Άγιος Σπυρίδωνας Άρτας, 13:30-15:00
Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, Γιαννιτσών 3, 08:00-20:30
Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας,Πινδάρου 112, 09:00-15:00
Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45
Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
Έβρος, Παλιό νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00 – 15.00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00
Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30
Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
Ηλεία, Ωλένη Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-14:30
Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία  Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
Ηλεία, Χειμαδιό Κοινοτικό Γραφείο,  09:30-11:30
Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
Ηράκλειο, Γάζι, ISOBOX, Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00
Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
Ηράκλειο, Χερσόνησος, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30
Θάσος, Κέντρο Υγείας. Πρίνου, 08:00-15:00
Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00
Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00- 14:00
Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, 09:30-14:30
Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00
Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
Κιλκίς, Αγροτικό Ιατρείο Ακροποταμιάς 09:00 – 11:00
Κιλκίς, Σύλλογος Γυναικών Νέας Σάντας, 12:00 – 14:00
Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:15
Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 11:00-14:30
Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
Λακωνία, Κοινωνικό φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30
Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο  Μολάων, 09:30- 14:30
Λακωνία, Παπαδιάνικα, Αίθουσα δημαρχείου, 10:00- 14:00
Λάρισα,  Κεντρική Πλατεία Λάρισας, 08:00-15:30
Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
Λάρισα, Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-11:30     
Λάρισα, Αμπελώνας Καπη,   12:30-15:30
Λάρισα, Κ.Υ Ελασσόνας, 09:00-12:00
Λάρισα, Α΄ΚΑΠΗ, 13:30-15:30
Λάρισα, Γ΄ ΚΑΠΗ, 08:00-15:30
Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας   08:00-15:30
Λάρισα, Πυργετός /Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-12:00
Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-15:00
Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
Λέσβος, Μανταμάδος, 09:30-11:45
Λέσβος, ΚΑΠΗ, 12:00-14:30
Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
Λήμνος, Πλακα, αγροτικό ιατρείο Πλακας, 09:00-11:00
Λήμνος, Παναγια, αγροτικό ιατρείο Παναγιας, 11:30-14:45
Μαγνησία, Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30
Μαγνησία, Μεταξουργείο Βόλου,Αναπαύσεως και Καραμπατζάκη, 09:00-14:30
Μαγνησία, Δημαρχείο Αγριάς, 08:30-11:00
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα "Α. Κουμουνδούρος", 08:30 – 15:30
Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
Μεσσηνία, Κορώνη, Δημοτικό Γραφείο, 09:00 – 11:30
Μεσσηνία, Χαροκοπιό, Κοινοτικό Γραφείο, 12:00 – 15:00
Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
Νάξος, Ιατρείο Φιλοτι, 7:30-10:00
Νάξος, Ιατρείο Χαλκι, 10:00-12:00
Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-14:45
Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30
Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, Θεσπρωτικό, 09:00-12:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Κρεμαστής, Κρεμαστή, 09.00-14.30
Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00
Σάμος, Γήπεδο Καρλοβάσου 08:30-13:30
Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-15:00
Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00 – 15:00
Τήνος, Κ.Υ., 08:00- 16:00
Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:00 
Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 10:00-15:30
Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00
Τρίκαλα, Αγναντια Καλαμπάκας 10:30-11:30
Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
Φθιώτιδα, Παλιό Δημαρχείο Σπερχειάδας, Δήμος Μακρακώμης, 09:00-13:00
Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 15:30
Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08.00-14.00
Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
Χαλκιδική, Δημαρχείο Αρναίας, 09:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
Χίος, ΚΑΠΗ Χίου, Πολυτεχνείου 25, 08:30 – 14:30

 
(Επισκέφθηκε 9 φορές, 1 επισκέψεις σήμερα)